Özel Arama

Fırsatlar

Kampanya Etiketleri: , , , , , , , , , , , .

KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

KOSGEB destekleri (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ve İŞKUR kredileri (Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun) Türkiye ekonomisinin gelişmesi anlamında ciddi değerler oluşturmakta. Şimdi Kosgeb işkur ortak projesini sunuyoruz: Girişimcilik Proje Destek Programı ile 27 bin TL hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi kullanmanız mümkün. İşte İşkur-Kosgeb hibe projesi detayları:
kosgeb iskur hibe


Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek. Detaylarını burada bulabileceğiniz programla ilgili açıklamalar:

15 Haziran tarih ve 27612 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ve işletici kuruluşlara yönelik olarak KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek Programına ilişkin esasları kapsayan program, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği olmak üzere üç alt programdan oluşuyor.

İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, İŞKUR’un, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve PMC oluşum aracılığıyla girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara, 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi verildiğini söyledi.

Bu eğitim sonucunda başarılı olanların, KOSGEB ile İŞKUR imzasıyla “Girişimcilik Belgesi” aldıklarını anlatan Altuğ, “Belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB’e sunacaklar. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Bu 12 bin lira girişimcinin ayakta kalması için yıl içinde parça parça ödenecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibedir, yani geri istenmeyecek. İşini oturtan girişimcilere 1 yıl sonra eğer isterlerse faizsiz 70 bin liralık kredi de verilecek. Girişimciler 70 bin liralık krediyi 2 yıl sonra 36 ay vade ile ödemeye başlayacak” diye konuştu.

27 bin lirası hibe, 70 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi için ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkesin kendilerine başvurabileceğini belirten Altuğ, projenin, üniversite mezunları ve ev hanımları için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekti.

GİRİŞİMCİLER UMUTLU
Girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanan 38 yaşındaki Cemile Polat, özel bir şirkette 3 yıldır sekreter olarak çalıştığını belirterek, KOSGEB’in iş kurmak için hibe ve kredi vereceğini basından öğrendiğinde hayatı boyunca özendiği iş kadını olmak için fırsat yakaladığını söyledi. İş eldiveni üretimi yapacağı bir imalathane kurmayı hedeflediğini anlatan Polat, “KOSGEB’in bu projesi benim gibi iş kurmak isteyen herkes için çok önemli bir fırsat. Bu projeyle devleti arkamda hissettim” dedi.

49 yaşındaki Hakan Erden de lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı Almanya’da 18 yıl kaldığını ifade ederek, 13 yıldır da Türkiye’de çeşitli yerlerde çalıştığını, ancak kurduğu işlerden 2 tanesini ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Erden, “Türkiye’de girişimciler için en büyük sıkıntı ilk aşamadır. Burada girişimcilik eğitiminin verilmesini çok sağlıklı ve doğru buluyorum. Eğer işi nasıl yapacağınızı bilmezseniz ne kadar paranız olursa olsun mutlaka batırırsınız” diye konuştu.

KOSGEB’in sağlayacağı kredi ile Türkiye’de Dış Ticaretle ilgili bir danışmanlık firması kuracağını anlatan Erden, Türk iş adamlarının Rusya, Çin ve Almanya gibi ülkelerin pazarlarıyla bağlantılı işler yapmaları için danışmanlık firması kurmak istediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli olan 60 yaşındaki Sadri Ümlü de olduktan sonra bir süre hediyelik eşya satışı yapılan yerlerde çalıştığını, ancak KOSGEB’in böyle bir kredi vereceğini duyunca kendi işini kurmak istediğini ifade etti. Hediyelik eşya ve eskiden beri meraklı olduğu antika tespih satışı yapabileceği bir yer açacağını bildiren Ümlü, ilerideki hedefinin ise kıymetli taşlardan tespih yapım imalathanesi kurmak olduğunu kaydetti.

36 yaşındaki Hatice Özüm de bir reklam şirketinde asistan olarak görev yaptığını belirterek, komşusunun Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki tavukçuluk çiftliğinden etkilendiği ve hayvanları sevdiği için KOSGEB’den alacağı parayla bir hayvan çiftliği kurmak istediğini anlattı.

İşletme mezunu 23 yaşındaki Nihan ile iç mimarlık mezunu 28 yaşındaki Ertan Damar çifti ise girişimcilik kursuna birlikte katıldıklarını ve mobilya üzerine bir üretim bir de satış yapabilecekleri iki ayrı iş kurmak istediklerini bildirdiler. Babasının ofis mobilya imalathanesinde çalıştığını ifade eden Ertan Damar, buradan alacağı parayla ev mobilyaları konusunda bir imalathane açmak istediğini, eşi Nihan Damar’ın ise bu mobilyaların satışını yapabileceği bir yer açmak istediğini kaydetti.

İlkokul mezunu babasının annesiyle birlikte kendi işlerini kurduklarını ve geliştirmek için her türlü desteğe başvurduklarını belirten Ertan Damar, eşiyle birlikte anne ve babasını örnek aldıklarını, iş hayatında onlar kadar başarılı olmak istediklerini söyledi.

Konu ile ilgili TRT haber videosu:İlgili aramalar:
ikur kredi (286), kosgep (170), işkur işyeri açma kredisi (58), kosgep işkur (52), koskep iş kur (42), ne iş kursam (27), yhs-fh_lsonsw (24), koskeb (16), İŞKUR DESTEKLERİ (15), işkur kosgeb (15), devlet işyeri açma kredisi (15), koskep (15), yeni işyeri açanlara devlet desteği (12), yhs-default (12), işyeri açana devlet desteği (10)

Kampanya yayın tarihi:
Kampanya Konusu: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"
Kampanya Kategorisi: Alışveriş Rehberi

FirsatCenneti.com » Alışveriş Rehberi » KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

286 Yorum: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"

 1. SİVAS diyor ki:

  Erkek Kuaför Hizmetleri işyeri açmak istiyorum.Kosgeb kredisi müracatıında bulunabilirmiyim.Bütün şartları taşıyorum.

 2. murat uygan. diyor ki:

  ben 1970 adana dogumlu aslen aksaraylıyım. on yaşımdan buyana hem okudum hem çalıştım.40 yaşındayım makina motor meslek lisesi mezunuyum.termo dinamik sistemle çalışan üretim makinalarda 13 yıl makina üretim oporotörlüğü yaptım (olmukSA)da.aynı zamanda fetfutlarda garsonluk yaptım. uluslararası bir uzakdogu fesfut şirketi türkiyede bir acente açmşı bayelik verecek hemde eyitecek. BENİM sadece dükkan ve mazeme masrafım gerekiyor.Bu acentelik Türkiyede ve Adana’da ilk ve süper bir sektör parakend ve sıcak para devirdayımı var. KOSGEB-İŞKUR kursuna katılmak istiyorum.Bu iş benim Hayalimdeki iştir.nasıl kazanıldıgını otuzyıl boyunca başkalarının yanında nasıl kazandıklarını seyrettim, bu sermaye bana başlanğıç için yeter.Banada bu fırsatı bu imkanı verirseniz, bu imkanı fırsatı bizlere açan yetkililere şimdikten teşekkür ederim. Saygılarımla MURAT UYGAN .cep:05372016388

 3. mustafa kılıç diyor ki:

  mrb u projeye nasıl dahil ollabilirim acaba her isteyene veriorlarmı

 4. cuma başboğa diyor ki:

  merhaba tam olarak neler gerekli nereye baş vuruyoruz hangi kiriterlere bakılıyor bilgi verirseniz sevinirim cuma başboğa 0541 414 82 83

 5. deniz yıldızı diyor ki:

  ben murat.ARTVİN/arhavi de yıllardır balıkcılık yapıyorum ama kendi işimi kuramadım artık bende biryerden başlamak istiyorum gerçekten umutsuzlara umut oldunuz bende yapmış oldugunuz destekten yararlanmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşk ederim

 6. birsen özbil diyor ki:

  Merhaba ben ilkokul mezunu 29 yaşında bir bayanım.kendi işimi yapmak ayaklarımın üstünde durmak istiyorum bu krediyi duyduğumda çok sevindim ve bende alabilirmiyim diye düşünmeye başladım.Merak ediyorum bu kredi için şartlar nedir…

 7. EROL AKYASAN diyor ki:

  SLM BENDE DUYUNCA İNANAMADIM AMA doğru galiba peki nereye muracaat edicez neden bilgi vermiyolar net olarak ben tekel şarküteri üzerine bir yer açmak istiyorum bu tür işlern içinde geçerlimi bu bilgi verilirse sevinirim teşekkür ederim

 8. REEP diyor ki:

  bende verdiğiniz bu fırsattan yararlanmak ve ulkemiz ekonomisine katkıda bulunmak istiyorum benim amacım kereste atolyesi acmak gelişen inşaat sektorune katkıda bulunmak,benle beraber 5-10 kişiye iş vermek faydalı olmak.ilk vereceginiz hibeyle benimde katkılarımla ve inşaat sektorundeki cevremin bana vermiş oldugu guvenle bu işte kalıcı olmak yıl sonundaki kredinizle otomatik makine kurmak ve seri uretim yapmak 15-20 yıldır tomruk biçim ustasıyım kendime guveniyorum imkan verilirse basarılı olcagımdan eminim.saygılarımla.

 9. YUSUF YAVAŞ diyor ki:

  Merhaba ben yusuf yavas 1987 dogumluyum ve IZMIR de yasıyorum 2000 yılından ıtıbaren pvc dograma ısı ıle mesgulum kendıme bı yer acmak ıstıyorum kendıme guvenım saglam oldugu ıcın basarcagıma ınandıgım ıcın ancak ımkansızlıklardan dolayıda bı turlu bu ıstedıgımı gerceklestıremedım gazetede resmı ılanınızı gordum kosgeb in başlatmış olduğu ,işsizler için bu fırsattan dolayı hükümetimize ve bu projenin mimarlarına ve calıscanlarına teskür ederim gercekten bızım gıbı ımkanı olmayanlara bı ısık oldunuz ama nereye ve nasıl muracat edıcegımı bılmıyorum yardımcı olursanız sevnırım cevabınızı beklıyorum …

  TEL: 0541 447 02 87

 10. uğur diyor ki:

  merhaba devletin böyle bir işe el atması gerçekten çok vatandaşın işine gelecek . Bu konuda emeği geçenlere teşekkürler , konuya ilişkin olarak aynı şekilde bu fırsattan faydalanarak sıfırdan başlayarak kendi iş yerimi kurmak ve mesleğim dalında iş kurmak istiyorum.
  Nerden başlamam ve neler yapmam gerektiği hakkında net bilgi verirseniz sevinirim

 11. selahattin diyor ki:

  merhaba ben 28yaşındayım evliyim 3 çocuğum var onlara iyi bir gelecek verebilmek için bir plastik enjeksiyon atölyesi kurmak isttiyorum bu kampanyayı başlattığınız için çok teşekkürler

 12. ilyas yazar diyor ki:

  slm ben ilyas 1985 şanlıurfa doğumluyum yapmış olduğunuz projeden dolayı teşekkür ederim başarılı olacağına inanıyorum bende bu imkandan yararlanmak istiyorum ne yapmam lazım saygılarımla 05424658971

 13. belgin diyor ki:

  merhaba ben ev hanımıyım başlatmış olduğunuz bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. daha önce bir işyeri açtım fakat sermayem yetmediği için kapatmak zorunda kaldım.bu destekten faydalanmak istiyorum nereye ve ne şekilde başvuru yapacağım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

 14. N.NAZLI DEMİR diyor ki:

  slm ben nazlı 1982 izmir doğumluyum,başlatmış olduğunuz bu proje için sizlere teşekkür ederim. ben ev hanımıyım ve artık uzun süredir istediğim hobi dükkanını açıp,bir yandan yapıp bir yandan da satarak evime katkı sağlamak istiyorum.çocuklarıma kendine güvenen insanın neler başarabileceğini açık bir kanıtı olmak istiyorum.krediye başvuru yapmak istiyorum,saygı ve sevgilerimi sunuyorum.NAZLI DEMİR 0 507 354 80 35

 15. admin diyor ki:

  Kosgeb destekleri hakkında genel bilgiler, başvuru formları, Kosgeb birimleri için buraya bakabilirsiniz.

 16. Nurten diyor ki:

  Merhaba, yeni bir iş kurmak istiyorum. Kredilerinizden yararlanmak için İzmir’de ilk baş vurumu nereye ve nasıl yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 17. aydın ışık diyor ki:

  slm ben aydın ışık 1980 terme dogumluyum istanbul sultanbeylıde yasıyorum baslatmıs oldugunuz bu calısmadan dolayı sızlerı tebrık eder basarılarınızın devamını dılerım benım meslegım tekstıl ıs yerımı ortaklarımdan devralmak ısımı buyutmek ıstıyorum buna butcem yetmıyor bunun ıcın projenıze basvuru yapmak ıstıyorum desteklerınızı ve ılgılerınızı beklıyorum
  SAYGILARIMLA………

  aydın ışık 05358837652

 18. gürbüz aras diyor ki:

  izmirde oturuyorum 1965 doguluyum başlatmıs olduğunuz bu calışmadan dolayı sizleri tebrik der başarılarınızın devamını dilerim benim meslehim eletirikci kedi işi,mikurmakistiyorumKREDİ BAŞ VURUSU YAPMAK İSTIYORUM SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM gürbüz aras 05413428858

 19. emin kına diyor ki:

  mrb,ben emin istanbulda yaşıyorum,kosgeb in başlatmış olduğu ,işsizler için bu fırsattan dolayı hükümetimize ve bu projenin yetkililerine tekkür ederim.bende bu fırsattan yararlanmak istiyorum.1 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorum ,en azından evimi idare edercek bi iş kurmak istiyorum,elektirk işinden anlıyorum, nereye ve nasıl şartlar gerektiğine dair,bana yardımcı olursanız çok sevinirim 05392305650

 20. bülent diyor ki:

  slm bende herkes gibi bu krediden faydalanmak istiyorum 23 yaşında lise menzunuyum istediğimiz projeyi kurup bu krediden faydalanabilirmiyiz sektör fark ediyor mu yoksa sadece makina alıp bunu işten mi kulanabiliriz

 21. sevgi diyor ki:

  slm ben sevim celik 38 yaşındayım ankarada oturuyorum bu fırsatı kacırmak istemiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor bana yol gösterirseniz sevinirim teşekkürler

 22. asiye diyor ki:

  selam, ben 42 yasındayım ve ev hanımıyım. bende aileme destek olmak için bir tuhafiye dükkanı acmak istiyorum. bu projeden yararlanmak istiyorum fakat nasıl ve nereye basvurmam gerekıyor bılmıyorum. bana yardımcı olursanız cok sevinirim. ilginiz için cok tesekkur ederim. saygılarımla…

 23. şenay baydar diyor ki:

  ben antalyada ikamet etmekteyim.eşimden ayrıldım ve 2 yaşını yebi bitirmiş bir kızım var.bebek kıyafetleri ve küçük büyük iç çamaşırları ve yün trikotaj işi yapabileceğim bir dükkan açmak istiyorum.2,5 yıl önce dükkanım vardı ama krizden dolayı kapatmak zorunda kaldım.lise mezunuyum ve 2 yabancı lisan biliyorum.bu iş kredisi için yapmam gerekenler için yardımcı olursanız sevinirim.05312377564

 24. faruk çoban diyor ki:

  cok oldu işşizleriçin iyioldu işalah devamıdagelir vatnımız ve milettimiz için hayırlısı olur

 25. öznur diyor ki:

  bu projenin eğitimi ve gerekli olan başvuruları nerelere nasıl yapabilirim?
  beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim tşk…

 26. cihan arslan diyor ki:

  çok mükemmel bişey keşke bu imkanlardan bizde faydalnabilsek

 27. yusuf diyor ki:

  Bu bir fırsatmı yoksa yardım mı halen anlayamadım ama gercekden devlet bize bu şekilde yardım ederse cok sevinirim baban 70 yasında ondan ısı devralmam lazım ama bıraz nakıt paraya ıhtıyacım var bu ısı yapamazsam kaybedecem ve aılem yonunden kotu olacak aılemde ıkı hastamız var bu bana akıl verecek yardımcıbırı varsa sevınırım babamın meslegı mermercı ben 15 gunluk kurs sanonda kazanabılırmıyım nasıl oluyo

 28. hasan diyor ki:

  suyunca gerçekten çok şaşırdım böyle projeler ülkemiz için çok gerekli umarım devamları gelir

 29. murat diyor ki:

  selam koskeb ne kadar doğru sizce secim e hazırlık mı yoksa bir yapıcı işmi bence secim hazırlığı bende kobiye müracat ettim şimdi de koskeb e muracat ettim ve işyeri ruhsatı bile cıkardım işim faal devam ediyom eimdeki parayı da harcadım sakın aldanmayın ilk önce işyeri hazırla sonra sakın yapmayın bu iş lafla olmuyor parasıolan zaten bu işi kendisi yapar iyiyiyiyiyiyiyiyiyiyi düşün öyle yapın ben bekliyom koskeb para vercekte cebim de 12 bin liradan oldum kira yine geldi bağkur yine geldi iyi düşünün saygılarımla

 30. FATMA ARIKAN diyor ki:

  Ben ilkokul mezunu bir bayan olarak 2009/ eylül ayında kendi mahallemde küçük bir market açtım.Bayan olduğum için iş yerimde daimi olarak bulunamadığım için işci de istihdam ettim.Daha önceden sermayem olmadığı için iş yerimin demirbaş ve teknolojik proğram eksiklikleri var.İşyerimin demirbaş ve teknolojik proğram eksiklerinin giderilmesi için sermaye ihticacım var.Daha önce de haberler de işyeri açan bayanlara kosgep tarafından destek verileceği haberlerini tv yayınlarından ve basından duydum ama kosgep’i aradığım zaman böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Ciddi anlamda desteğ’e ihtiyacım var.Ben de bu destekten yararlanabilirmiyim.Yararlanabilmek için ne yapmam gerekli bana yardımcı olabilirmisiniz.Kosgep kredisi için de veri tabanına kayıt oldum fakat kredi çıkmadı Yine hayal yaşamak istemiyorum.Destekleriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.02428714698

 31. murat akbıyık diyor ki:

  slm ben murat bu projenin eğitimi ve gerekli olan başvuruları nerelere nasıl yapabilirim?
  beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim tşk…

 32. hasan diyor ki:

  slm 72 dogumlu nasıl ve nereye muracat edecegız bu yardım ıcın yardımcı olursanız sevınırım yardmlarınız ıcn sımdıden tsklr ve hangı meslek dallarını kapsıyor bu yardım????????

 33. mehmet diyor ki:

  selam ben mehmet 1972 konya doğumluyum.başlatmiş oldunuz bu proje için size teşekkür ederim.memleketimizde tükenmek üzere olan hayvanciliğida canlandırması dileğim.bende bu projeden faydalanmak istiyorum şu an boş olan işletmemde hayvancılık yapmak istiyorum.saygılarımla.mehmet çoban.0530 602 43 03

 34. armagan halat diyor ki:

  slmben armagan 1988 dogumluyum başlatmış oldugunuz bu kapanyanın çok yararlı olacagına inançlıyım türkiyede o kadar kendi işini kurmak isteyen insaların yüzüne şans dogdu bu kapanyanız sayesinde artık herkez kendi işinin patronu olacak benim meslegim güneşle su ısıtma sistemi imalatını kurmak istiyorum krdei başvusu yapmak istiyorum saygılarımla…ARMAĞAN HALAT 0541 83 49 32

 35. Gonca BERGEL diyor ki:

  Merhaba; ben 23 yaşımda nişanlı bir gencim. 2 yıl önce üniversite eğitimimi tamamladım ancak kendi alanımda istediğim işi bulamadım. Bu girişimcilik kredisi içimde büyük umut ve heyecan oluşmasına neden oldu. Hayalimdeki atolyeyi kurabilmemde yardımcı olmanız tek temennim. Bu güzel uygulamadan ötürü sonsuz teşekkürler. . . Genç arkadaşlarıma ve bana karanlıkta bir ışık oldunuz. SAYGILARIMLA Gonca BERGEL. . .

 36. ferhat elipek diyor ki:

  slm ben ferhat 1981 sakarya doğluyum başlatmıs olduğunuz bu calışmadan dolayı sizleri tebrik der başarılarınızın devamını dilerim benim meslehim oto döşeme bu meslehımızde oto taKSİ KILIFI İMALATINI KURMAK İSTİYORUM EYER NASİP OLURSA PROJEM SAKARYADAN DUNYAYA OTO KILIF IMALATI YAPMAK KREDİ BAŞ VURUSU YAPMAK İSTIYORUM SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM FERHAT ELİPEK 0544 211 06 60

Cevabınız