Özel Arama

Fırsatlar

Kampanya Etiketleri: , , , , , , , , , , , .

KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

KOSGEB destekleri (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ve İŞKUR kredileri (Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun) Türkiye ekonomisinin gelişmesi anlamında ciddi değerler oluşturmakta. Şimdi Kosgeb işkur ortak projesini sunuyoruz: Girişimcilik Proje Destek Programı ile 27 bin TL hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi kullanmanız mümkün. İşte İşkur-Kosgeb hibe projesi detayları:
kosgeb iskur hibe


Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek. Detaylarını burada bulabileceğiniz programla ilgili açıklamalar:

15 Haziran tarih ve 27612 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ve işletici kuruluşlara yönelik olarak KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek Programına ilişkin esasları kapsayan program, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği olmak üzere üç alt programdan oluşuyor.

İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, İŞKUR’un, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve PMC oluşum aracılığıyla girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara, 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi verildiğini söyledi.

Bu eğitim sonucunda başarılı olanların, KOSGEB ile İŞKUR imzasıyla “Girişimcilik Belgesi” aldıklarını anlatan Altuğ, “Belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB’e sunacaklar. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Bu 12 bin lira girişimcinin ayakta kalması için yıl içinde parça parça ödenecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibedir, yani geri istenmeyecek. İşini oturtan girişimcilere 1 yıl sonra eğer isterlerse faizsiz 70 bin liralık kredi de verilecek. Girişimciler 70 bin liralık krediyi 2 yıl sonra 36 ay vade ile ödemeye başlayacak” diye konuştu.

27 bin lirası hibe, 70 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi için ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkesin kendilerine başvurabileceğini belirten Altuğ, projenin, üniversite mezunları ve ev hanımları için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekti.

GİRİŞİMCİLER UMUTLU
Girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanan 38 yaşındaki Cemile Polat, özel bir şirkette 3 yıldır sekreter olarak çalıştığını belirterek, KOSGEB’in iş kurmak için hibe ve kredi vereceğini basından öğrendiğinde hayatı boyunca özendiği iş kadını olmak için fırsat yakaladığını söyledi. İş eldiveni üretimi yapacağı bir imalathane kurmayı hedeflediğini anlatan Polat, “KOSGEB’in bu projesi benim gibi iş kurmak isteyen herkes için çok önemli bir fırsat. Bu projeyle devleti arkamda hissettim” dedi.

49 yaşındaki Hakan Erden de lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı Almanya’da 18 yıl kaldığını ifade ederek, 13 yıldır da Türkiye’de çeşitli yerlerde çalıştığını, ancak kurduğu işlerden 2 tanesini ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Erden, “Türkiye’de girişimciler için en büyük sıkıntı ilk aşamadır. Burada girişimcilik eğitiminin verilmesini çok sağlıklı ve doğru buluyorum. Eğer işi nasıl yapacağınızı bilmezseniz ne kadar paranız olursa olsun mutlaka batırırsınız” diye konuştu.

KOSGEB’in sağlayacağı kredi ile Türkiye’de Dış Ticaretle ilgili bir danışmanlık firması kuracağını anlatan Erden, Türk iş adamlarının Rusya, Çin ve Almanya gibi ülkelerin pazarlarıyla bağlantılı işler yapmaları için danışmanlık firması kurmak istediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli olan 60 yaşındaki Sadri Ümlü de olduktan sonra bir süre hediyelik eşya satışı yapılan yerlerde çalıştığını, ancak KOSGEB’in böyle bir kredi vereceğini duyunca kendi işini kurmak istediğini ifade etti. Hediyelik eşya ve eskiden beri meraklı olduğu antika tespih satışı yapabileceği bir yer açacağını bildiren Ümlü, ilerideki hedefinin ise kıymetli taşlardan tespih yapım imalathanesi kurmak olduğunu kaydetti.

36 yaşındaki Hatice Özüm de bir reklam şirketinde asistan olarak görev yaptığını belirterek, komşusunun Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki tavukçuluk çiftliğinden etkilendiği ve hayvanları sevdiği için KOSGEB’den alacağı parayla bir hayvan çiftliği kurmak istediğini anlattı.

İşletme mezunu 23 yaşındaki Nihan ile iç mimarlık mezunu 28 yaşındaki Ertan Damar çifti ise girişimcilik kursuna birlikte katıldıklarını ve mobilya üzerine bir üretim bir de satış yapabilecekleri iki ayrı iş kurmak istediklerini bildirdiler. Babasının ofis mobilya imalathanesinde çalıştığını ifade eden Ertan Damar, buradan alacağı parayla ev mobilyaları konusunda bir imalathane açmak istediğini, eşi Nihan Damar’ın ise bu mobilyaların satışını yapabileceği bir yer açmak istediğini kaydetti.

İlkokul mezunu babasının annesiyle birlikte kendi işlerini kurduklarını ve geliştirmek için her türlü desteğe başvurduklarını belirten Ertan Damar, eşiyle birlikte anne ve babasını örnek aldıklarını, iş hayatında onlar kadar başarılı olmak istediklerini söyledi.

Konu ile ilgili TRT haber videosu:
Kampanya yayın tarihi:
Kampanya Konusu: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"
Kampanya Kategorisi: Alışveriş Rehberi

FirsatCenneti.com » Alışveriş Rehberi » KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

291 Yorum: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"


 1. kds diyor ki:

  Demir Doğrama atölye açmak istiyor um hiç belge m yok
  nasıl açabilir im

 2. Erhan mobilya diyor ki:

  Marangoz dukkani acmak birde yaptigim urunleri satmak icin magaza kurmak istiyorum ve isci calisma imkani saglamak istiyorum desteginize ben ve kuracagim ekibimde kismetini yiyecek insanlar icin is sahasi kurmamda destek kredisi istiyorum saygilarimla

 3. cheff diyor ki:

  pastane ve imalathane kurmak istiyorum truzim ve otel isletmeciligi mezunuyum kredi almak iistiyorum ne yapmam gerek ?

 4. hayalim68 diyor ki:

  ben su tesisatı işi yapıyorum götüre olarak calışıyorum dukkan acmak isdemıyorum işimde kullanacagım takımları alabilmek için bu uygulamadan yararlanabilirmiyim lutfen bi cvp verın şimdiden teşekkürler

 5. duygu diyor ki:

  Slm ben tekstil sektöründe işçi olarak calismaktayim ama kendi isimi kurup kendi isimin patronu olup ayaklqrimin uzerinde olmak istiyorum borek gozleme cay evi dukkani dusunuyorum nasil bir baslangic yapacagim yonlendirir seniz sevinirim

 6. memet diyor ki:

  bu projenin eğitimi ve gerekli olan başvuruları nerelere nasıl yapabilirim?
  beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim tşk…

 7. vanli adem diyor ki:

  Slm aleykum ben kendi isimin sahibi olmayi hep hayal etmisimdir ama bir vanli olaak bir depremden cikarak
  sukurler olsun bugunlere diyerek gecen hafta dugunumu yaptim biraz birikimim ile kendi az ve oz bi
  isyeri acmak istiyorum destekleriniz i fikirlerinizi bekliyorum sonsuz tsk 05438560565

  1. VOLKAN diyor ki:

   A.selam Türkiye genelinde 200ü aşkın kosgeb destekli kurmuş olduğumuz HALI YIKAMA tesisi bulunmaktadır.
   detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
   0530 975 49 20

 8. hüseyin uğur üzümcü diyor ki:

  bir fabrikada işciyim kendi işimi kurmak istiyorum bir giyim mağazası açmak istiyorum yardımcı olmanızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 9. evdenpasta diyor ki:

  merhaba
  ben kasım ayında kosgeb girşimcilik kursuna katıldım ve sertifikamı aldım.niyetim butik bir pastane kurmak.bununla ilgili kosgebin desteği olduğunu biliyorum ancak varolan bir pastaneyi devren alsam kosgeb buna destek oluyor mu ? oluyorsa da şartları nedir ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

 10. gülşen yılmaz diyor ki:

  ben iş kurmak istiyorum dükkanımı tuttum ama mal alamıyorum bu konuda yardımcı olusanız çok sevinirim benim ilk iş yerim saygılarımı sunarım


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?